ROZANIEC 17 - DO SKLEPULachowice, dnia: 28. września 2014 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.

W środę rozpoczynamy październik. - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30,  a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach.  Prosimy dzieci i młodzież, Róże a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze święte w pierwszy piątek w koście o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy na Kralach o godz. 16:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w kościele w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
W czwartek - święci Aniołowie Stróżowie.
W sobotę - święty Franciszek z Asyżu.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby  świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 161 - 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 181 - 200.   W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

W piątek o godzinie 16:00 - odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W zakrystii można nabyć Przewodnik "Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce", edycja 2014. Przedstawia on najpiękniejsze i najciekawsze pod względem wartości historycznej drewniane obiekty w Małopolsce.

Dzisiaj w nocy w naszej parafii spłonął dom w Lachowicach Dolnych. Zamieszkująca go rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji – cały jej dobytek został utracony w pożarze. W związku z powyższym w najbliższą niedzielę 5 października przed kościołem po każdej Mszy Świętej, Parafialny Zespół CARITAS przeprowadzi zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel. Módlmy się za tę rodzinę dotkniętych klęską pożaru, aby wszyscy mieszkańcy naszej parafii pospieszyli im ze skuteczną pomocą. Prośmy też, by Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

Parafialny Zespół Caritas w Lachowicach prosi osoby korzystające z pomocy żywnościowej o zgłoszenie się po odbiór kolejnej transzy żywnościowej w czwartek 2 października od godz. 14:00 do 18:00 do Domu Katolickiego w celu odbioru produktów. Osoby, które dotychczas nie korzystały z takiej pomocy, a chciałyby ją uzyskać proszone są o zgłoszenie się w/w terminie do Domu Katolickiego w celu wypełnienia deklaracji i odbiór produktów. Prosimy o zabranie dużych toreb lub innych opakowań na otrzymane produkty.