07Z007Lachowice, dnia: 21.09.2014 Roku

Błogosław, Boże, rolnika dłoni
Nie dopuść nigdy nań głodu.
Gdy sieje, niech mu skowronek dzwoni
Gdy zbiera, użycz mu chłodu.
Błogosław ludziom, którzy Twą wolę
Spełnią w bratniej miłości.
Jasną im cisza opromień dolę:
Twój anioł niech u nich gości.
Nam budzicieli wielkich, o Panie,
Harfiarzy daj miłujących.
A kiedy naród zbudzoy powstanie,
Daj wodzów w naród wierzących!

Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takie jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro – bł. Bernardyna Maria Jabłońska, dziewica.
We wtorek – Święty ojciec Pio.
W czwartek – Błogosławiony Władysław z Gielniowa.
W sobotę – Święty Wincenty à Paulo.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie formacyjne które odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w kościele w Hucisku. Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci klas III – przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie informacyjne dla rodziców.

Rodzinom od numeru: 141 – 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 161 – 180. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwizdza i Pani Marii Adamczowskiej.

Zapraszamy dziś mieszkańców Sołectwa Lachowice na zebranie wiejskie, dotyczące Funduszu Sołeckiego, które odbędzie się o godz. 14:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach.