09250Lachowice, dnia: 14. września 2014 roku

Nie wstydźcie się krzyża.
Starajcie się, na co dzień podejmować krzyż
i odpowiadać na miłość Chrystusa.
Brońcie krzyża, nie pozwólcie,
aby Imię Boże było obrażane
w waszych sercach,
w życiu społecznym czy rodzinnym.
Dziękujmy Bożej Opatrzności za to,
że krzyż powrócił do szkół,
urzędów publicznych, szpitali.
Niech on tam pozostanie…”!
Jan Paweł II.

W dniu dzisiejszym obchodzimy święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dba¬łości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Serdecznie zapraszamy dziś wszystkich parafian na wspólną Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19:00. Prosimy przynieść świece. Strażaków z parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas trwania Drogi Krzyżowej.

Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

W czwartek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom od numeru: 131 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 141 – 160. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.

Wójt Gminy Stryszawa oraz Sołtys Lachowic, zapraszają mieszkańców Sołectwa Lachowice na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 21 września 2014 roku tj. niedziela o godz. 14:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach.