matka-boza-baner-75x200cm-wzor-403Lachowice, dnia: 24. sierpnia 2014 roku

Młody człowiek jest wrażliwy naprawdę na
sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego,
dlatego szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi,
którzy ich nauczają i według nich żyją.

W dniu dzisiejszym  przypada święto św. Bartłomieja, apostoła.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Gminne i Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie.

Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dożynek. Wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości: Parafianom i gościom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za obecność i wspólną modlitwę. W naszych modlitwach w te dni prośmy również o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

We wtorek ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00, nastąpi odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę  - Święta Monika, matka Świętego Augustyna.
W czwartek - Święty Augustyn.
W piątek - Święty Jan Chrzciciel.

W środę przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingresu do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza (2005). Módlmy się w tym dniu za księdza kardynała, o zdrowie i potrzebne łaski, aby nie ustawał w swojej drodze do świętości  i umacniany przez Ducha Świętego służył nam w duchu miłości i pokoju.

Rodzinom od numeru: 91 - 110 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 110 - 120. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Antoniego Dyducha i Pani Józefy Młyńskiej.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę 30 sierpnia, odbędzie się Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło - Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokarem na pielgrzymkę z naszej parafii ministrantów, lektorów, scholii oraz grupy apostolskiej nastąpi o godz. 8:00 rano z pod Domu Strażaka. W zakrystii przyjmowane są jeszcze zapisy na pielgrzymkę.