im 1 242Lachowice, dnia: 17. sierpnia 2014

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.

Msze święte dziś jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek – Święty Jan Eudes, prezbiter.
W środę – Święty Bernard.
W czwartek – Święty Pius X.
W piątek – Najświętsza Maria Panna Królowa.
W sobotę – Święta Róża z Limy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości w najbliższą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12:00. Tego dnia będziemy uroczyście obchodzić gminne i parafialne Dożynki. Będziemy dziękować Panu Bogu za plony ziemi i ciężką pracę rolników.

Rodzinom od Numeru: 81 – 90 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 91 – 110. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

Dziś we wszystkich parafialnej w Archidiecezji Krakowskiej, zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice.

W sobotę 30 sierpnia br. odbędzie się XLII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:30 odprawiona będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Bliższe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę do 25 sierpnia w zakrystii. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce: ministrantów, lektorów, schole oraz grupę apostolską.