2183Lachowice, dnia: 6. lipca 2014 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "

Dziś pierwsza lipcowa niedziela.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Wszystkim udającym się na odpoczynek życzymy dobrej pogody, miłych spotkań, okazji do uśmiechu, bezpiecznych powrotów oraz odkrywania Boga w pięknie otaczającej przyrody i w każdym napotkanym człowieku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek, Święty Jan z Dukli.
W piątek, Święty Benedykt.
W sobotę, Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu.

W niedzielę 13-go lipca o godzinie 18:00 na pamiątkę objawień w Fatimie, serdecznie zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Intencje na kartkach na tę Mszę świętą prosimy składać w zakrystii. Zapraszamy wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

Rodzinom od numeru: 21 – 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 31 – 40.

Dzisiaj możemy wesprzeć przed kościołem małego Kamila, ucznia SP Nr 2 w Suchej Beskidzkiej, który cierpi na nowotwór i miał amputowaną nogę. Koledzy ze szkoły i nauczyciele pomagają Jego rodzicom w organizowaniu środków na protezę nogi.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.
W zakrystii są do odbioru płyty ze zdjęciami z pielgrzymki do Fatimy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Zbigniew Baca. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.