11Z021Lachowice, dnia:29. czerwca 2014 roku

co jakiś czas
zatrzymać się i odpocząć,
aby poświęcić trochę więcej
czasu na refleksję i modlitwę”.

Dziś przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Odpust. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:45. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczy,  ksiądz prof. Andrzej Zwoliński z Krakowa.

Na radosne świętowanie uroczystości odpustowej wszystkim parafianom i gościom przybyłym na dzisiejszą uroczystość życzymy błogosławieństwa Bożego. Niech Święty Piotr i Święty Paweł - przykładem szczerej i niezłomnej wiary oraz wstawiennictwem u Boga, umacniają nas wszystkich w wierności Chrystusowi oraz w gorliwym dążeniu do świętości.

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jutro po Mszy Świętej wieczornej, zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Swięta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W tym tygodniu przypada:
Jutro, Świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
W czwartek,  Święto Świętego Tomasza, Apostoła.
W piątek, Świętej Elżbiety.

W dniach: od 3 do 11 sierpnia 2014 roku odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy, szczególnie młodych do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy przyjmowane są do 27. lipca br. w Kancelarii Parafialnej.

Rodzinom od numeru: 1 - 20 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 21 - 30. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczowskiej.

W sobotę o godz. 16:00 w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci. Serdecznie zapraszamy.