SerceLachowice, dnia: 22. czerwca 2014 roku.

Świat jest darem Boga Stwórcy, który
Jest Miłością, a człowiek-stworzenie
Jest powołany do tego, aby był roztropnym
I odpowiedzialnym gospodarzem
W świecie natury, a nie jego
bezmyślnym niszczycielem.

W środę w naszej parafii J. E. Ks. Bp. Damian Muskus podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Młodzież ze świadkami proszona jest o przyjście do kościoła o godz. 17:40.

Spowiedź święta przed bierzmowaniem oraz odpustem i zakończeniem roku szkolnego, odbędzie się we wtorek od godz. 16:00.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata.

W tym tygodniu:
We wtorek - Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje   wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie po Mszy Świętej o godz. 7:00 rano. W czwartek na zakończenie Oktawy, po Mszy św. o godz. 18:00 będzie poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławienie dzieci.

W przyszłą niedzielę 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:45. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczyć, będzie ksiądz prof. Andrzej Zwoliński z Krakowa.

Na procesję prosimy o przystrojenie feretronów. Dzieci z klasy trzeciej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Zapraszamy Poczty sztandarowe,  dziewczynki do sypia kwiatów i chłopców dzwoniących na cześć Pana Jezusa. Niech ten dzień odpustu, będzie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu w piątek nasz Ks. kanonik Władysław, obchodzić będzie swoje imieniny.
Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się z wdzięcznością w intencji solenizanta, o zdrowie i błog. Boże. Życzymy Ks. kanonikowi obfitych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. A  jutro o godz. 11:00 - zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E,Ks. bp. Tadeusza Pieronka. Tego dnia Ksiądz Kanonik i ksiądz Stanisław, będą uroczyście obchodzić rocznikowy zjazd koleżeński i świętować 48 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę Msze Świętą.

W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w piątek o godzinie 8:00 rano. Niech uczestnictwo w tej Mszy Świętej – nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godzinie: 11:45.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Kot.