im 1 128Lachowice, dnia: 12. stycznia 2014 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze
każdego chrześcijanina.
bł. Jan Paweł II

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

W czwartek, 16 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.
A od 19 do 26 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• W piątek – św. Antoni, opat.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

• W poniedziałek - od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.
  • We wtorek - od godz. 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.
  • W środę - od godz. 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
  • W czwartek - od godz. 9:00 - Rodziny w Rynku.
  • W piątek - od godz. 9:00 - od Państwa Majewskich do Państwa Bogaczów.
  • W sobotę - od godz. 9:00 - Mącznianka i dokończenie Mącznego.

Parafialny Zespół Charytatywny „CARITAS” informuje, że wydawanie darów żywnościowych dla osób, które złożyły wnioski z pełną dokumentacją i zostały wpisane na listę, prosimy o zgłaszanie się w dniach:

• We wtorek w godzinach od: 16:00 do 19:00 rodziny od nr.  1 do 250.
  • W środę w godzinach od: 16:00 do 18:00 rodziny od nr.  251 do 500.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył złożyć wniosku, nadal może to uczynić w godzinach wydawania żywności. Panu Adamowi Miśkowiec, składamy serdeczne Bóg zapłać za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 151 - 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 161 - 170.
W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Janiny Kubieniec.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. Niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.