Lachowice, dnia: 29. grudnia 2013 roku

Przygotujmy Chrystusowi
miejsce w naszym sercu.
Bł. Jan Paweł II

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2013 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary.

Zbliżamy się do końca roku kalendarzowego 2014. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźniei w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad tymi najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami.

We wtorek podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 17:00, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W środę świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wpatrzeni w Maryję - Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie w tym dniu hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Msza Święte, będą jak w każdą niedzielę. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.

Rodzinom od numeru: 131 - 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 141 - 150.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani zofii Gałuszka.

Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku. Niech nam wszystkim Miłosierny Bóg Błogosławi.