3-rok-liturgiczny-2014Lachowice, dnia: 8. grudnia 2013 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana,
przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą,
także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Bł. Jan Paweł II.

Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17:00.

W tym tygodniu patronują nam:
W piątek - Święta Łucja, dziewica i męczennica.
W sobotę  - Święty Jan od Krzyża

W II niedzielę Adwentu, przeżywamy XIV Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie.

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny.
Serdecznie zachęcamy do podjęcia wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i najbardziej potrzebującym.

Rodzinom od numeru: 91 - 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 101 - 120.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Emilii Krawczyk

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: † Józef Gąsiorek. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.