adwent 04Lachowice, dnia: 1. grudnia 2013 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.  Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty, modlitwy, umartwienia i wyrzeczenia. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

W zakrystii są do nabycia caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

We wtorek, 3 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, obchodzimy Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”. Dziś po każdej Mszy świętej, przed wejściem do kościoła możemy nabyć od ministrantów kalendarze misyjne na 2014 rok. Cena 3 zł.

W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie świętej Barbary o godzinie: 11:00 będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych górników oraz emerytów i rencistów z naszej parafii i ich rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wykonujących ten ciężki zawód.

W piątek, 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. W naszym kościele parafialnym, odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci z naszej parafii, wszystkich ministrantów i lektorów.  Zapraszamy 6 grudnia (w piątek) na RORATY na godzinę: 17:00 a po nich na spotkanie z Mikołajem. Rodzice, którzy chcą pomóc świętemu, mogą zostawiać paczki w zakrystii w czwartek przed Roratami.

W środę o godzinie 18:00 - w kościele, odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy I - szkół średnich i klasy III - gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy wszystkich o przybycie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa  w piątek o godzinie: 15:30. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie zanoszenie opłatków na stół wigilijny. Podane przez naszego Pana Organistę opłatki są wyrazem jedności całej wspólnoty parafialnej, oraz znakiem więzi i wspólnego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Rodzinom od numeru: 81 – 90 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 91 – 100.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.
W piątek o godzinie: 16:00 – w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.