IPII plakat pion1Lachowice, dnia: 13. października 2013 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
bł. Jan Paweł II

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.  Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Razem z bł. Janem Pawłem obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości dziś na godz. 18.00  na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek – Święta Teresa od Jezusa.
  • W środę – Święta Jadwiga Śląska
  • W piątek – Święty Łukasz Ewangelista.
  • W sobotę – błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego.  Po Mszy św. uczczenie relikwii, Apostołów Bożego Miłosierdzia.

Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin Adrian Świerkosz, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Otoczmy jego i rodzinę swoją modlitwą, aby dobrze rozeznał drogę powołania kapłańskiego i z woli Boga w przyszłości stał się gorliwym Chrystusowym kapłanem.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej soboty wieczorna Msza św. w sobotę, sprawowana będzie w porządku niedzielnym. Zdarzają się sytuacje, że wielu parafian ze względu na wykonywaną pracę, nie może w żaden sposób uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej. Uczestnicząc w takiej Mszy św. w sobotę, zadośćuczynią obowiązkowi uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest: Msza św., modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej wypominki za naszych zmarłych.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pani Józefy Kapała. Rodzinom od Numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od Numeru: 1 – 20.

Z okazji Dnia Papieskiego, serdecznie zapraszamy dziś do Domu Katolickiego w godz. od 11:00 do 13:30 na akcję poboru krwi pod hasłem: „Podaruj kroplę miłości”. Pamiętając o słowach bł. Jana Pawła II: „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.” Tym goręcej zapraszamy wszystkich Honorowych Dawców Krwiodawców do udziału.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: Marian Barzycki. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.