MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 6. października 2013 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.
bł. Jan Paweł II

W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zebrane środki przekazuje na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W Niedzielę 13-go października o godzinie 18:00 na pamiątkę objawień w Fatimie, zapraszamy na szóste i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ojciec Święty Franciszek tego dnia zaprasza świat katolicki do szczególnej modlitwy, która będzie czuwaniem w duchu orędzia fatimskiego. Orędzie fatimskie wzywa świat do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Papież Franciszek postanowił, iż w kończącym się Roku Wiary odda świat Niepokalanemu Sercu Maryi, będzie to wielki wieczór maryjny, pełen modlitwy, refleksji różańcowej. Zechciejmy zatem drodzy parafianie i goście uszanować ten czas światowego czuwania z Maryją, modląc się wspólnie w naszym kościele w jedności z Ojcem Świętym na nabożeństwie fatimskim.

Dziś po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach i kapicach Archidiecezji Krakowskiej, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii.

W środę, 9 października 2013 roku, nasza zacna parafianka Pani Aniela Hutniczak obchodzić będzie setne urodziny! Dla Jubilatki będzie to niecodzienna i doniosła okazja do przyjmowania życzeń, ale i wielkie rodzinne święto pełne wyjątkowych wzruszeń. W imieniu naszej parafialnej rodziny życzymy, aby kolejne lata mijały Pani Anieli w zdrowiu, w atmosferze miłości i wsparcia najbliższych. Niech szczęście, jakim obdarzył Panią los, przyniesie wiele radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Anioła Stróża.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Firmie SUŻYW z Suchej Beskidzkiej za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Lachowicach, serdecznie zaprasza na akcję poboru krwi pod hasłem: „Podaruj kroplę miłości” organizowaną w Domu Katolickim z okazji Dnia Papieskiego w dniu: 13.pazdziernika tj. w przyszłą niedzielę w godz. od 11:00 do 13:30.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Gałuszka i Pani Joanny Leśniak.

Rodzinom od nr 391 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr 401 – 420.