ROZANIEC 17 - DO SKLEPULachowice, dnia: 29. września 2013 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.
Bł. Jan Paweł II

We wtorek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30,  a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach.  Prosimy dzieci i młodzież, Róże a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Pomoce do rozważania tajemnic prosimy odbierać w zakrystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte w pierwszy piątek w kościele o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy na Kralach o godz. 16:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
W środę - święci Aniołowie Stróżowie.
W piątek - święty Franciszek z Asyżu.
W sobotę - święta Faustyna Kowalska. Po Mszy Świętej odmówimy modlitwę przez przyczynę
św. s. Faustyny i ucałujemy relikwię św. s. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Odpowiadając na apel Ojca św. Franciszka, zgodnie z poleceniem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, w niedzielę 6 października, we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii.

Rodzinom od numeru: 371 – 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 391 – 400.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej. W piątek o godzinie 16:00 - odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Parafialny Zespół Caritas w Lachowicach, informuje że organizuje pomoc żywnościową dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Pomoc taką mogą uzyskać osoby, których dochód miesięczny na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 684 zł. a w przypadku osoby samotnej 813 zł. Wszystkie osoby pragnące uzyskać taką pomoc, proszone są o zgłoszenie się do Domu Katolickiego w celu wypełnienia odpowiedniej deklaracji i odbiór produktów. Wymagany jest dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach (np. odcinek z renty lub inny dokument potwierdzający dochody  wszystkich członków rodziny).

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w dniach:

• 01.10.2013 (wtorek) w godzinach od: 15:00 do 18:00 rodziny od nr.  1 do 150.
  • 02.10.2013 (środa) w godzinach od: 15:00 do 18:00 rodziny od nr.  151 do 300.
  • 03.10.2013 (czwartek) w godzinach od: 15:00 do 18:00 rodziny od nr.  301 do 470.

Prosimy o zabranie toreb lub innych opakowań na otrzymane produkty.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: † Kazimierz Kubieniec. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.