08099Lachowice, dnia: 1. września 2013 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
bł. Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.
Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Msze święte dzisiaj o godz. 7:00, 10:15, 11:45 i wieczorem o godz. 18:00.
W Kaplicy na Kralach o godz. 9:00.
W dniu dzisiejszym, przypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź Święta pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16:30.

W przyszła niedzielę, 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Po każdej Mszy świętej, odbędzie się błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
We wtorek - święty Grzegorz Wielki, papież.
W czwartek - bł. Matka Teresa z Kalkuty.

Rodzinom od Numeru: 331 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 341 - 350. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

W piątek o godz. 18:00 - Msza święta w 10 rocznicę powstania Podwórkowego Kółka różańcowego Dzieci. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich, którzy w tych latach uczestniczyli w spotkaniach Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci na spotkanie do Domu Katolickiego.

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 8. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy Świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji. W tym roku będziemy rozważać temat: „Pozwól Bogu mówić” - to zachęta, by dostrzec Pismo święte w codziennym życiu, uczynić z niego lekturę, a jego słowa drogowskazami codziennego życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego.