Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z016Lachowice, dnia: 11. listopada 2018 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.
Jan Paweł II

Dzisiejsze święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy  za Ojczyznę. O godz. 10:15 – Msza święta w intencji Ojczyzny, następnie przy szkole  byłym gimnazjum odsłonięcie tablicy poświęconej: „Bohaterom walk o niepodległość i granice Rzeczpospolitej Polskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za organizację w naszej parafii gminnych obchodów 100 – lecia odzyska przez Polskę Niepodległości. Bóg zapłać.

Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy przed wejściem do kościoła do puszek chrześcijan z różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

O godzinie 16:30  – Wypominki i modlitwy za zmarłych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W czwartek – Święty Albert Wielki.
• W piątek – Święta Małgorzata Szkocka.
• W sobotę – Święta Elżbieta Wegierska.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

W związku ze  Światowym Dniem Ubogich i na prośbą Ojca Świętego Franciszka oraz naszego Metropolity Krakowskiego w przyszła niedzielę zostanie przeprowadzona kwesta na pomoc ubogim,  na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Idziemy nadal w promocyjnej cenie 2 zł. i dla najmłodszych Jaś czy Dominik.

Parafialny Zespól Caritas informuje, że Roz[poczyna dystrybucję żywności. Wydawanie tej żywności odbędzie się w poniedziałek 12 listopada 2018 w Domu Katolickim w godzinach od 12:00 do 15:00. Wszystkich zakwalifikowanych do tego PROGRAMU w miesiącu październik serdeczne zapraszamy.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do domu Katolickiego i zakup węgla na plebanię na zimę oraz abonament za stronę internetową parafii.

Rodzinom od numeru: 41 – 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 61 – 80. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pana Józefa Żywczaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Krzysztof Targosz lat 66 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony