„ Proszę was, abyście się za mnie modlili
za życia mojego i po śmierci.
Nie ustawajcie w tej modlitwie,
raz jeszcze powtarzam za życia mojego i po śmierci…”

Gdy Jan Paweł II żył jeszcze na ziemi, na jego adres przychodziło mnóstwo listów z prośbą o modlitwę. Papież, choć nie mógł wszystkich przeczytać, modlił się w intencji wszystkich polecanych spraw. Dziś Jan Paweł II jest już w niebie i każdy list może otworzyć, każdą sprawę może przedstawić Panu Bogu.

DLATEGO PISZCIE LISTY DO JANA PAWŁA II NA JEGO NOWY ADRES. PISZCIE LISTY DO NIEBA. KAŻDE SŁOWO TRAFI BŁYSKAWICZNIE DO ADRESATA.

Piszcie tak, jakbyście usiedli przy Papieżu. I opowiadajcie Mu o swoich sprawach, o swojej rodzinie, o wszystkim, co dla Was ważne.

Autorów trzech najpiękniejszych listów nagrodzimy cennymi nagrodami podczas: „WIECZORU Z JANEM PAWŁEM II ” w dniu: 30 kwietnia 2011 roku o godzinie 19:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach.

Ilekroć Ojciec Święty Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą podkreślał, iż to w nich tkwi olbrzymi potencjał dobra i twórczych możliwości, zawsze słuchał co oni mają mu do powiedzenia. Ten konkurs jest też szczególną okazją by w ten sposób okazać miłość i oddać hołd naszemu umiłowanemu Ojcu Świętemu.

Najciekawszy list zostanie przekazany na pamiątkę J. E. Ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.

REGULAMIN KONKURSU - „LIST DO NIEBA”

1. Organizator:

• Sołtys Sołectwa Lachowice

2. Cel:

• a) Promocja osoby i nauczania Jana Pawła II.
  • b) Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II.
  • c) Mobilizacja młodych ludzi do twórczego myślenia ale również szczerego wyrażania swoich emocji.

3. Adresaci:

• Dzieci, młodzież i dorośli z Gminy Stryszawa.

4. Zadania:

• a) Przygotowanie listu do Jana Pawła II;
  • b) List powinien być napisany odręcznie;
  • c) Powinien zawierać to, co jest ważne dla młodego człowieka, co przeżywa w domu, w szkole, wśród przyjaciół, w swoim życiu. A więc to wszystko, o czym chciałby opowiedzieć Janowi Pawłowi II, który jest w niebie.
  • d) List nie powinien przekraczać 2 stron formatu A4.

5. Nadsyłanie listów:

• a) Uczestnik konkursu może przesłać tylko 1 list.
  • b) Do listu należy załączyć następujące dane:
  • Imię i nazwisko, wiek
  • dokładny adres
  • numer telefonu
  • adres e-mail

c) Listy należy dostarczyć do Sołtysa Lachowic lub w zaklejonych kopertach przysyłać na adres:

• Grzegorz Krawczyk Sołtys Sołectwa Lachowice 34 – 232 Lachowice 147
d) Termin nadsyłania listów upływa w dniu: 20 kwietnia 2011 roku.

7. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród:

• a) Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu: 30 kwietnia 2011 roku o godzinie 19:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach.
  • b) Wyniki konkursu wraz z informacją o przyznanych nagrodach zostaną umieszczone na stronie internetowej: www.parafia-lachowice.pl

Trzy nagrodzone prace zostaną opublikowane.

8. Nagrody:

• Nagrody otrzymają autorzy najpiękniejszych listów.
  • Przewiduje się wyróżnienia i nagrody specjalne.
  • Nagrodami będą: obrazy, książki i albumy o Janie Pawle II.