im_1_8W obecnym czasie przygotowujemy się do wielkiego wydarzenia w Kościele Powszechnym jakim będzie wyniesienia na ołtarze w dniu: 1 maja 2011 roku Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. Warto więc przygotować się do pełnego przeżycia tego wydarzania.

Okazją może być propozycja środowisk artystycznych, którą jest pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II.

Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

Film Jarosława Szmidta to 90 minut, w czasie których widzowie mają szansą zobaczyć unikalne materiały dokumentalne. Specjalnie na potrzeby filmu zdjęcia realizowano w 12 krajach, na czterech kontynentach. Narrator filmu, znany dziennikarz Krzysztof Ziemiec, zabiera widzów m.in. do afrykańskiej wioski, na wzgórza nad południowoamerykańskim Cusco, na uliczki Starego Miasta w Jerozolimie – wszędzie tam, gdzie obecność Jana Pawła II zostawiła swój ślad.

Ważnym elementem filmu są także wypowiedzi osób wspominających Papieża. Wśród nich są: Francesco Cossiga – prezydent Republiki Włoskiej w latach 1985-1992; Dalajlama XIV – duchowy przywódca Tybetańczyków; Yisrael Meir Lau – Naczelny Rabin Izraela w latach 1993-2003; Bartłomiej I – patriarcha Konstantynopola.

SOŁTYS SOŁECTWA LACHOWICE ORGANIZUJE WYJAZD AUTOKAREM DO KRAKOWA NA TEN FILM. WYJAZD NASTĄPI W DNIU 31 – MARCA 2011 ROKU (CZWARTEK) O GODZINIE 15:30 Z POD DOMU STRAŻAKA W LACHOWICACH. PLANOWANY POWRÓT 22:00. ZAPISY MOŻNA DOKONYWAĆ U SOŁTYSA DO DNIA 29 – MARCA 2011 ROKU (WTOREK). ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA CENA BILETU WRAZ Z PRZEJAZDEM - 30 ZŁ.