DSC03000W okresie letnim w wielu miejscowościach Polski odbywają się koncerty muzyki organowej, kameralnej i sakralnej z udziałem renomowanych artystów. Przestrzeń kościoła, szczególnie podczas gorących miesięcy wakacyjnych, stanowi znakomite miejsce do spędzenia chwili czasu i kontaktu ze sztuką wyższą. Muzyka organowa jest łączona z występami innych instrumentalistów, śpiewaków, także chórów i orkiestr. Koncerty gromadzą liczną grupę sympatyków muzyki.

Miłośnicy muzyki organowej i kameralnej mogli wyjątkowo spędzić niedzielny wieczór, 11 lipca 2010 roku, uczestnicząc w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, jakim był koncert w kościele parafialnym w Lachowicach w wykonaniu:

Ireneusz Wyrwa -  muzyk, organista. Jako solista i kameralista koncertuje w kraju i za granicą. Jest adiunktem w Instytucie Muzykologii KUL, gdzie prowadzi klasę organów. Od lipca 2002 roku pełni funkcję organisty w Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Warszawie.

Benigna Jaskulska - Absolwentka wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza, wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kształci studentów Wydziału Teologicznego (muzyka sakralna) Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Festiwal uroczyście zakończył wójt gminy Stryszawa Jacek Zając, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie Renata Chudzik. Wszyscy mają nadzieję, że za rok na terenie gminy znów zabrzmi muzyka organowa i kameralna. Cały koncert trwał godzinę i był niezwykłym przeżyciem artystycznym dla parafian i przyjezdnych gości z innych parafii, którzy dość licznie przybyli do Kościoła. Nikt na pewno nie żałuje tego czasu spędzonego w świecie inspirującej muzyki i pięknego słowa.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Władysław Wąsik, podziękował wspaniałym wykonawcom wielkiej klasy artystom, za tak piękny koncert organowy i wokalny. Korzystając z okazji, że swoją obecnością zaszczycił ten koncert Pan Jacek Zając Wójt Gminy Stryszawa wraz ze swoją małżonką, oraz Panią Danutą Dużyńską Sekretarzem Urzędu Gminy, oraz radni Gminy Stryszawa.

Dla niewidomych