parafiada

Słońce coraz wyżej, coraz dłuższe i cieplejsze dni. Pora rozpocząć wspólną zabawę. “Bawmy się razem” - zima minęła. Szarość, która otaczała nas dookoła odeszła w zapomnienie. Ciesz się więc każdym promieniem letniego słońca. Bierz sprawy w swoje ręce i działaj. Rusz się z domu i przyjdź na Parafiadę. Przespaceruj się i przyjdź i uśmiechaj się do ludzi!

SOBOTA - 31 - LIPCA 2010

Godzina 14:00

• Uroczysta Msza święta koncelebrowana m. in. przez Księży rodaków pochodzących z naszej parafii: pod przewodnictwem J. E. Księdza Kardynała Stanisława Nagiego oraz Księdza Biskupa Tadeusza Pieronka w asyście Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej z Archidiecezji Krakowskiej w Kościele  Parafialnym w Lachowicach, przy udziale Gminnej Orkiestry Dętej.

Godzina 15:30

• Wystrzał z armaty - Mecze piłki nożnej na boisku sportowym w Lachowicach: O puchar J. E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Stanisława Kardynała Dziwisza”, pomiędzy:
  • Nadzwyczajni Szafarze Komunii świętej z Archidiecezji Krakowskiej,
  • Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego z Kalwarii Zebrzydowskiej,
  • Zaprzyjaźnieni Kapłani,
  • Policjanci z KPP z Suchej Beskidzkiej,
  • Strażacy z OSP Lachowice,
  • Przedstawiciele Firmy Pacyga,

Godzina17:30

• Rozdanie przez Księdza Kardynała dyplomów i pucharów.

Godzina 17:45

• Kabaret „TEKA” z Osielca.

Godzina 18:30

• Wspólne biesiadowanie przy dźwiękach orkiestry; „SPOD GROJCA”.

W trakcie trwania Parafiady, będzie można honorowo oddać krew potrzebującym chorym pacjentom przebywającym w suskim szpitalu. Nie przechodź obojętnie! Warto być nadzieją dla innych! Bez wahania podziel się z innymi darem życia. Umiej ofiarować bezcenny skarb - własną krew. Ten dar to również dar serca. Bądźmy dla innych chlebem, tak jak Chrystus jest nim dla nas - każdego dnia.

NIEDZIELA - 1 - SIERPNIA 2010 ROKU

Godzina 14:45

• Uroczyste otwarcie XI - Powiatowego Rajdu Rowerowego: „O puchar Sołtysa Lachowic”.

Godzina 15:00

• Start - droga powiatowa / obok Gimnazjum w Lachowicach /.

{yoogallery src=[/images/galerie/mapa2010/] effect=[fade]}

Program rajdu obejmuje następujące kategorie:

• / Kat. I - 1992 i starsi / Kat. II - 1993 - 1994 / - 10 km - 30 min.
  • / Kat. III - 1995 - 1996 / Kat. IV - 1997 - 1998 - 1999 / - 5 km - 15 min.

Wyścig rowerowy boisko sportowe / jazda na czas / obejmuje następujące kategorie:

• / Kat. 1 - 2000 - 2001 / Kat. 2 - 2002 - 2003 /
  • / Kat. 3 - 2004 - 2005 / Kat. 4 - 2006 i młodsze /

- Zgłoszenia przyjmowane będą przez komisję sędziowską 1 - godzinę przed startem.

Od uczestników Rajdu Rowerowego Rowerów Górskich wymaga się:

• Posiadanie karty rowerowej,
  • Posiadanie kasku ochronnego,
  • Posiadanie dowodu tożsamości / legitymacji szkolnej /,
  • Praktycznej umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem oraz sprawnego roweru,
  • Posiadanie pisemnej zgody rodziców lub ich obecność / dotyczy osób niepełnoletnich /,

Godzina 17:00

• Zakończenie Rajdu Rowerowego.

Godzina 17:30

• Rozdanie dyplomów i pucharów,
  • Nagród rzeczowych - drogą losowania wśród wszystkich uczestników Rajdu Rowerowego.

Godzina 18:00

• Pokazy latania - „SOKOŁÓW”.

Patronat Medialny:

• Tygodnik Katolicki "Gość Niedzielny",
  • Tygodnik Katolicki "Niedziela",
  • Kronika Beskidzka,
  • Kurier Stryszawski,
  • Radio Bielsko,
  • Radio WOX FM,
Jak zwykle, wszystkich zapraszamy by skorzystali z wielu propozycji organizatorów „Parafiady  Lachowic 2010” - adresowanych zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych. Każdy będzie mógł też posilić się m.in. kiełbaską z grila. Na całe rodziny czekają darmowo: Ciuchcia „retro”, 5 dużych dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnie, zamki do skakania, suchy basen), przejażdżki quadami, oraz jazda konna i dorożką, pokazy latania sokołów, konkursy, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW Lachowice oraz gry i dobra zabawa. Serdecznie wszystkich zapraszamy - Sołtys Sołectwa Lachowice.

Dla niewidomych