im_1_31116 - maja 2010 roku w czasie Mszy świętej o godzinie 10:15 dzieci z naszej Parafii obchodziły Rocznicę I Komunii świętej. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem. Mając Jezusa w swoim sercu będą Go niosły do swoich domów, do szkoły a przede wszystkim kochały drugiego człowieka, tak jak On.

Po Mszy świętej dzieci złożyły podziękowania samemu Bogu, oraz na ręce księdza proboszcza, rodziców, wychowawców, za trud wychowania i przygotowanie tego szczególnego przeżycia religijnego. Bardzo dobrze pamiętamy naszą uroczystość Pierwszej Komunii Świętej sprzed roku. To był bardzo radosny dzień. Pan Jezus dał nam siebie za pokarm, aby złączyć nas ze Sobą. Przyszedł do naszych serc, aby nas przemieniać, abyśmy tak jak On myśleli, kochali i czynili. Od tego czasu minął rok, przez który odczuliśmy jak bardzo troszczycie się o to, abyśmy mogli wypełnić to trudne zadanie. Za każdą spowiedź w ciągu tego roku, za każdą Eucharystię, za waszą modlitwę za nas, przyjmijcie od nas podziękowanie. Życzymy Wam drodzy księża zdrowia, radości, życzliwości ludzi oraz wszelkich łask od zmartwychwstałego Jezusa. Bóg zapłać! Jezu Kochany! Mija rok jak po raz pierwszy przyszedłeś do naszych serc. Żadnymi słowami nie potrafimy wyrazić naszej radości i szczęścia. Sam Bóg zechciał zamieszkać w naszych sercach. Zostałeś z nami i wśród nas ukryty pod maleńką postacią Chleba – zostałeś, bo nas bardzo kochasz. I za to dzisiaj, w tę pierwszą rocznicę naszego spotkania z Tobą z całego serca pragniemy Ci podziękować. Pragniemy Jezu przez całe nasze życie jak najczęściej przyjmować Cię w  Komunii świętej, by serce każdego z nas było żywym tabernakulum, by serce każdego z nas było żywym tabernakulum dla Ciebie.

Chcemy świadczyć o Tobie żywą wiarą i miłością, by  wszyscy poznali jak wielką radość dajesz tym,  którzy należą do Ciebie. Chcemy świadczyć o Tobie żywą wiarą i miłością, by którzy należą do Ciebie. Prosimy BŁOGOSŁAW Chryste naszej szczerej woli i naszym wysiłkom. Jakie to szczęście, jaka radość, że sam Bóg-Król i Stwórca Wszechświata wybrał sobie nasze słabe dziecięce serca za mieszkanie. Dziękujemy Ci Jezu! Obiecujemy mocniej Cię kochać, częściej przyjmować i staranniej przygotować swoje serca na Twoje do nich przyjście, aby Ci było u nas dobrze.

Kochany Jezu w pierwszą rocznicę komunii świętej, stoimy przed Tobą pełni radości i wdzięczności. Dziękujemy Ci za wszystkie dary jakie otrzymaliśmy od Ciebie. Dziękujemy za to, że uczyniłeś nas dziećmi swymi, za kapłanów, nauczycieli i katechetów. Dziękujemy Ci za naszych rodziców i chrzestnych, którzy przed rokiem doprowadzili nas do stołu Pańskiego, gdzie stałeś się naszym pokarmem. Za wszystko dziękujemy Ci Dobry Jezu.

Dla niewidomych