DSC01024W środę 5.05.2010 roku w dniu wspomnienia błogosławionego Stanisława Kazimierczyka nadzwyczajni szafarze Komunii świętej Archidiecezji Krakowskiej pielgrzymowali do swojego patrona. Na Mszy świętej o godz.19:00 w Kościele Bożego Ciała w Krakowie na Kazimierzu u grobu  bł. Stanisława Kazimierczyka pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, nastąpiło przekazanie jego relikwii nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej. Relikwie błogosławionego Stanisława Kazimierczyka będą przechowywane i będą doznawać czci w Maksymilianum Domu rekolekcyjnym Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej w Bystrej. Nadzwyczajni szafarze  zaproszeni zostali również przez gospodarzy tego miejsca - Kanoników Laterańskich - na okolicznościowe zwiedzanie bazyliki i klasztoru.

Tak w homilii w czasie beatyfikacji księdza Stanisława Kazimierczyka 18 kwietnia 1993 roku mówił Jan Paweł II: "Pozdrawiam cię wreszcie Stanisławie Kazimierczyku, kapłanie Kanoników Regularnych Laterańskich. Twe życie związane było nierozerwalnie z Krakowem, z jego sławną Akademią oraz z klasztorem przy kościele Bożego Ciała na Kazimierzu, gdzie dojrzewało i rozwijało się twoje powołanie.

Sługa Boży Stanisław żył w XV wieku, a więc w czasach bardzo odległych. W dziejach Krakowa był to wiek wyjątkowy - wiek świętych, epoka szczególnego rozkwitu życia duchowego i religijnego. W tym właśnie wieku Kraków wydał postacie tego formatu co św. Jan Kanty, oraz błogosławieni: Szymon z Lipnicy, Michał Giedroyć, Izajasz Boner i Świętosław ze Sławkowa. Błogosławiony wiek! Jego duchowe oblicze tworzyli święci i błogosławieni, a wśród nich Stanisław z Kazimierza: żarliwy czciciel Eucharystii, nauczyciel i obrońca prawdy ewangelicznej, wychowawca, przewodnik na drogach życia duchowego, opiekun ubogich. Pamięć o świętości sługi Bożego żyje i owocuje do dzisiaj. Tej pamięci lud Krakowa, a zwłaszcza lud Kazimierza, dawał wyraz przez modlitwę u jego relikwii nieprzerwanie aż do naszych czasów. Jako arcybiskup krakowski nieraz tym modlitwom przewodniczyłem. Dzisiaj Kościół święty uroczyście potwierdza jego kult, wynosząc go do chwały ołtarzy".

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz ogłaszając błogosławionego Stanisława Kazimierczyka patronem nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Krakowskiej napisał: "Niech ten Błogosławiony, który słowem i przykładem życia uczył, że największą wartością każdego chrześcijanina w życiu codziennym jest Msza święta, którą sam z wielkim nabożeństwem sprawował, i przyjmowanie Komunii świętej, po należytym przygotowaniu oraz z gorącym dziękczynieniem; z nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu czerpał siły do heroicznej troski o ubogich i chorych, którym zanosił Komunię świętą także podczas niosącej śmierć zarazy, czuwa z nieba nad wszystkimi, którzy jako nadzwyczajni szafarze niosą chorym Chleb życia. Niech uprasza im łaskę gorliwej pobożności eucharystycznej i wiernego pełnienia swej posługi w Kościele".

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu człowieka! Ojciec niebieski posłał Cię, abyś ludzi zniewolonych przez grzech wyprowadził do światła prawdziwej wolności. W czasie ziemskiej wędrówki zawsze byłeś blisko słabych, opuszczonych i cierpiących. Niosłeś pocieszenie strapionym, uzdrawiałeś chorych i wskrzeszałeś umarłych. Twoje otwarte Serce bije nadal w Kościele, a Jego zbawcza moc przemienia nas w sakramentach świętych. W swoim miłosierdziu dałeś i mnie uczestniczyć w tej tajemnicy, powołując do pomocy przy rozdzielaniu Twego Najświętszego Ciała. Pozwoliłeś mi nieść Twoją zbawczą obecność w Komunii świętej do chorych ludzi. Niech moc Twego Ducha przenika mnie do głębi. Spraw bym sercem chłonąc Twoją łaskę i pełniąc zleconą mi posługę, stawał się widocznym znakiem Twojej obecności w moim środowisku.  Maryjo, Matko naszego Zbawiciela, która niosąc Go pod sercem spiesznie zdążałaś do Elżbiety, uproś mi łaskę podobnej gorliwości, gdy idę do powierzonych mi chorych.  Błogosławiony Stanisławie Kazimierczyku, módl się za nami!

17 października 2010 roku odbędą się w Watykanie uroczystości kanonizacyjne 6 nowych świętych. Wśród nich znajdzie się błogosławiony ksiądz Stanisław Kazimierczyk.

Dla niewidomych