W szczególny, bo świąteczny dzień Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do Lachowic na niecodzienne wydarzenie: koncert niezwykłej, żywiołowej muzyki gospel w wykonaniu tarnowskiego chóru GOS.PL! Podobnie jak pozostałe wydarzenia muzyczne, odbywające się w cyklu "Muzyka Zaklęta w Drewnie” (cykl realizowany w ramach projektu „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”).

TOPL4669

Koncert odbędzie się w sobotę 15 - sierpnia 2009 roku o godzinie 19.00 w kościółku drewnianym – tym razem będzie to przepiękna świątynia p.w. św. Piotra i Pawła w Lachowicach. Projekt finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego. WSTĘP WOLNY!

TARNOWSKI CHÓR GOS.PL

Założony 12 styczna 2003 roku z inicjatywy x. Pawła Cyza, Tomasza Steca oraz Bartka Szułakiewicza. Wykonuje muzykę określaną jako contemporary gospel, czyli śpiewy liturgiczne protestanckich kościołów amerykańskich wzbogacone elementami współczesnej muzyki rockowej, jazzowej i pop.

Udzielając się artystycznie i społecznie w Tarnowie i okolicach zdobył już kilka nagród i wyróżnień, m. in.: Dużą Kroplę - statuetkę przyznawaną przez stowarzyszenie Kropla nagrodę im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich, nagrodę prezydenta miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej.

Chór występował w wielu miastach na terenie Polski, min. w Krakowie, Wrocławiu, Oświęcimiu, Bieczu, Starym Sączu, Nowym Sączu, Binarowej, Tuchowie. Jako gospodarze zapraszali do Tarnowa zaprzyjaźnione chóry muzyki chrześcijańskiej: Voices of Mount Jesreel oraz Atlanta Challenge.

Promowali tarnowską kulturę chrześcijańską w czasie dużych imprez Kulturalnych. Dokonywali  nagrań dla telewizji lokalnej i ogólnopolskiej.
Skład chóru to sześćdziesięciu chórzystów oraz sekcja instrumentalna.
Chór w swoim repertuarze posiada około pięćdziesiąt różnych utworów zarówno w języku angielskim jak i po polsku.

W Lachowicach wystąpi chór pod kierownictwem Tomasza Stec i Moniki Stec. Zagrają:
Bartek Szułakiewicz - piano, aranżacje, słowo o muzyce
Tomasz Boruch - Gitary
Jerzy Drobot - Gitara Basowa
Damian Niewiński - Perkusja

Serdecznie zapraszamy do przybycia na koncert do Lachowic, wszystkich parafian oraz turystów.

Dla niewidomych