DSC03885"...Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł. Na ziemi widać już kwiaty, nadszedł czas przycinania  winnic, i głos synogarlicy słychać już w naszej krainie. Drzewo figowe wydało zawiązki owoców i winne krzewy kwitnące już pachną. Świat przyrody to częsty obiekt naszych obserwacji i refleksji. Powstają wtedy pewne spostrzeżenia, obrazy, metafory. Powstaje poezja, lub osobiste doświadczenie piękna i harmonii. Przyroda to las, pole, park. To często przydomowy ogród. Mówiąc o przyrodzie jako o ogrodzie myślimy zwykle o konkretnie zlokalizowanym terytorium, znanym nam, ponieważ ogród jest przestrzenią zagospodarowaną przez człowieka, przestrzenią wypełnioną znanymi nam drzewami, krzewami czy też kwiatami porośnięty trawą i odwiedzany przez różne owady i ptaki. Ma on swoje granice i określoną topografię. Jako człowiek czuję się za niego odpowiedzialny: kształtuję go, doglądam, opiekuję się nim, gospodarzę. Bezpiecznie się w nim poruszam, korzystam z jego owoców, pracuję i wypoczywam. Uczestnicząc w kiełkowaniu i wzroście roślin, obserwując różne procesy przyrodnicze doznaję chwil radości i satysfakcji. Niech z ziaren, które posiałeś wyrastają najpiękniejsze kwiaty Miłości - Jan Paweł II..."

Pan Wójt Gminy Stryszawa po raz kolejny zorganizował eliminacje gminną powiatowego konkursu „Najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym". Konkurs ma na celu poprawę estetyki otoczenia gospodarstw, która prowadzi do podniesienia atrakcyjności terenów wiejskich. Do etapu gminnego przystąpiło kilkunastu właścicieli kwiecistych posesji między innymi i z naszej parafii. Komisja była zaskoczona pięknem i starannością ocenianych ogródków. Wybór najładniejszych przysporzył komisji niemałych trudności. Po długich obradach, komisja zdecydowała się przyznać pierwsze miejsce naszej parafiance Pani Lucynie Kachel z Lachowic Dolnych i została zakwalifikowana do etapu powiatowego konkursu. Ogrody, które zajęły 1 - 3 miejsca w eliminacji gminnej otrzymują puchar Wójta Gminy, oraz nagrody rzeczowe. Nagrody są wręczane podczas sesji rady gminy.

Kwitnący ogród to także obraz niebieskiego raju, w którym kwiatami są wierni. Kwiaty jako ozdoba kościołów, od dawna są niemym hołdem składanym Panu. Był czas, gdy róże i lilie należały nawet do darów składanych podczas Ofiarowania. Mowa kwiatów milcząca, a jednak bogata przez kształt, barwy i zapach, czeka na ponowne odkrycie przez dzisiejszego człowieka, który w pogoni za wiatrem zagubił pełną wartość własnej mowy. Chrystus zachęcając nas do ufności w Bożą Opatrzność, powoływał się na przepych lilii polnych ucząc nas wrażliwości i podziwu dla Bożych dzieł.

Piękna myśl, warta przemyślenia - najlepiej w pięknym ogrodzie...

Chcemy życzyć z serca Wam, kochane dziatki, byście rosły i kwitły w tym ogrodzie Bożym jak te piękne kwiatki, by szatan w swej złości nie mógł was zwodzić, ani jednego wyrwać, ani mu zaszkodzić, bo jesteśmy dziećmi Pana, który starł śmierć i szatana.

Dla niewidomych