W dniu 10 - czerwca 2009 roku w naszym kościele, odbył się przegląd techniczny instalacji: stałego urządzenia gaśniczego mgłowego typu FOG. Przypomnijmy: Instalacja została oddana do eksploatacji w dniu: 29.06.2007 roku. Firma projektująca i wykonująca instalację: Spółka Usług Pożarniczo Ochronnych "Supo-Cerber" Kraków.

Centrala sygnalizacji pożarowej jest przeznaczona do:

• Sygnalizowania o pożarze wykrytym przez współpracujące czujki i ręczne ostrzegacze pożarowe,
  • Wskazanie miejsca powstania pożaru, poprzez identyfikację linii z alarmującą czujką,
  • Wysterowanie przeciwpożarowych urządzeń zabezpieczających,
  • Przekazanie informacji o pożarze do systemów monitoringu - Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Przeglądu okresowego dokonuje się co kwartał. Po przeprowadzeniu przeglądu stwierdzono, że system jest sprawny. Dokonano również wymiany wody w zbiorniku.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej parafii za okazaną pomoc przy przeglądzie technicznym systemu pożarowego, przy naszym kościele. Udział w akcji brali: Pan Józef Pochopień, Pan Stanisław Burczak, Pan Roman Dyduch, Pan Ryszard Dyduch.

Trudno wyrazić naszą wdzięczność, musi więc wystarczyć słowo najprostrze: DZIĘKUJEMY.