Pani Mój!
Dobrze jest mi być z Tobą.
Wiem, że jesteś Świętym, Mądry, Wielki, Dobry.
Wiem, że czynisz cuda.
Ludzie nazywali Ciebie Nauczycielem dobrym,
Mistrzem, Zbawicielem.
Jezu bądź moim Panem
Nauczycielem
Mistrzem.
Naucz mnie dobrze patrzeć
Dobrze mówić
Dobrze kochać
Dobrze postępować
Dobrze żyć.

17 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:15 dzieci z naszej Parafii obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem. Mając Jezusa w swoim sercu będą Go niosły do swoich domów, do szkoły a przede wszystkim kochały drugiego człowieka, tak jak On. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Władysław Wąsik.

"...Wielka wdzięczność w naszych sercach! Od roku możecie przyjmować Pana Jezusa. On jest z wami w waszych rodzinach, w szkole, gdy się bawicie i gdy wyjeżdżacie. Dziś się gromadzimy, by dziękować Jezusowi za dar Jego obecności i prosić o łaskę wytrwania, byśmy często i z miłością Go przyjmowali. Jak dobry jest Pan Jezus! Już od roku zaprasza was na swoją Świętą Ucztę. Jesteście Jego dziećmi. Z całego serca za tu Mu dziękujmy. Ten rok był też dla was sprawdzianem. Niech każdy w cichości swego serca pomyśli czy zawsze był blisko Pana Jezusa, czy był gorliwym Jego uczniem, czy często i z ochotą się z Nim spotykał, z Nim rozmawiał, słuchał Jego podpowiedzi. Jeśli zasmuciliśmy Pana Boga, to musimy Go przeprosić..."

Dzieci wspominały ten dzień, kiedy po raz pierwszy mogły przyjąć Jezusa w Komunii Świętej, a także to wszystko, co w ten wyjątkowy dzień, przyrzekały Chrystusowi. Przez ostatni rok wiele z nich uczestniczyło w nabożeństwach różańcowych, roratach, Drodze Krzyżowej, majówkach. Część bierze udział w spotkaniach grup parafialnych. Mamy nadzieję, że te spotkania z Jezusem będą ubogacały ich i tych, z którymi się spotykają, na co dzień.