ks_001_48d0b33f0f2edNajpiękniejszy to dzień w życiu, dzień niezapomniany Dzień Pierwszej Komunii Świętej, od Boga nam dany.  Wszyscy Aniołowie z nieba dzisiaj się radują,  widząc jak serduszka dzieci wspólnie dziś ślubują:  wiarę, miłość, posłuszeństwo, szczere, dobre chęci;  Każde z nas wytrwałej pracy chętnie się poświęci.  Pobłogosław, dobry Jezu, dziś nasz wiek dziecięcy,  nasze myśli, nasze serca i umysł dziecięcy.

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10.00 Dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego, przyjmując Ciało i Krew Pana Jezusa. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im rodzice, ojcowie z parafii i wielu, wielu gości. A piękna wiosenna pogoda pokazała, że mamy piękną wiosnę w naszych sercach. Pierwsza Komunia Święta jest zwieńczeniem rocznych przygotowań. Sakrament Eucharystii (jak wszystkie inne sakramenty) wymaga przygotowania, by można przyjąć go ze zrozumieniem, wiarą i miłością. Nad przygotowaniem dzieci czuwał Ksiądz Proboszcz. No i ma się rozumieć rodzice. Już od kilku dni kościół piękniał wewnątrz przystrojony kwiatami, rodzice dzieci komunijnych sprzątali i ustawiali dekoracje tak, że wczoraj wieczorem wszystko było elegancko gotowe. Dzięki tej pracy kościół wyglądał dziś naprawdę wspaniale. A to przecież symbol pięknie przygotowanych serc dzieci! Uroczystość zaczęła się przed kościołem, o godzinie 8.45 - Stamtąd dzieci i cała asysta liturgiczna z księdzem proboszczem na czele wkroczyła do kościoła. Rodzice przywitali księdza proboszcza i poprosili o udzielenie ich dzieciom daru Ciała i Krwi Pana Jezusa. Liturgię Słowa przygotowały dzieci, które czytały i śpiewały. W kazaniu ksiądz proboszcz przypomniał, że Pan Bóg przychodzi do człowieka, nie pozostawia go samemu sobie. Przychodzi przede wszystkim w swym Słowie, ale także pod postaciami chleba i wina - w Komunii Świętej. Przypomniał, jak ważny jest dzisiejszy dzień. Ważny i piękny. Zapewniał, że on sam jak i rodzice i wszyscy zebrani bardzo cieszą się i są dumni z tego, że dzieci mogą przyjąć Ciało i Krew Pańską. Do Komunii dzieci przystępowały w nawie głównej, bez pośpiechu, radośnie śpiewając (a w śpiewie pomagała nasza schola, która w mocno okrojonym składzie - część dzieci właśnie przyjmowała I Komunię - dzielnie śpiewała). Wszystko przebiegało spokojnie i dostojnie.

Po Komunii dzieci podziękowały Panu Bogu. Były także podziękowania dla ludzi: dla księdza proboszcza przede wszystkim, dla wszystkich ojców pracujących w naszej parafii. Najpiękniejsze podziękowanie skierowane było do księdza Stanisława - płynęło prosto z dziecięcego serca. Ksiądz Proboszcz ze swej strony także podziękował gorąco rodzicom, rodzeństwu, a także wszystkim, którzy pomogli przygotować i sprawować tę dzisiejszą piękną liturgię.

Po Mszy Świętej Ksiądz proboszcz wręczył każdemu dziecku niezapominajkę. Błękitny kwiat rosnący na łąkach i ogródkach. Dzieci otrzymały ten kwiat, jako symbol, aby nigdy nie zapominały, o dzisiejszej uroczystości i o tym co dokonało się dziś w ich życiu. Ten kwiat ma przypominać o Jezusie, który zagościł w dziecięcych sercach.

Na koniec jeszcze każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek. I tak zakończyła się uroczysta liturgia, podczas której 24 dzieci z naszej parafii przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Później były jeszcze zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...Zachęcamy do modlitwy za dzieci i pozdrawiamy wszystkich, licznie przybyłych na uroczystość Gości!