Na ukończeniu są prace przy naszym kościele, będącego jednym z najwspanialszych w naszym powiecie a nawet i województwie zabytkiem drewnianej architektury sakralnej. Tej unikatowej świątyni groziło zawalenie się oblamek od strony południowej, gdyż wilgoć i grzyb zaczęły poważnie zagrażać jej statyce. Dzięki podjętym pracą - oblamki kościoła zostały uratowane. Najpierw wymieniono spróchniałą i ugiętą płatew a potem częściowe poszycie z desek.

Wszystkie prace przy tzw. substancji architektonicznej świątyni zostały zakończone w dzisiejszym dniu. Kościół nasz zasługuje na wyjątkową troskę i pieczołowitą opiekę konserwatorską. W najbliższym czasie konieczne będzie wymienienie gontów na dachu i sobotach kościoła - specyfika zabytku wymusza wysoki koszt wszelkich robót remontowych.

Ten zadbany przybytek otoczony wielką troską proboszcza, który jest świątynią Pana naszego Jezusa Chrystusa - niech trwa wiecznie na Bożą chwałę.

Prace wykonane zostały przez naszego parafianina Pan Bogdana Sobańskiego.