Duszpasterstwo Młodzieży, Ruch Apostolstwa Młodzieży - Grupy Apostolskie, zainicjowały takie spotkania w 1973 roku przez Ks. Kard. Karola Wojtyłę w trosce o młodego człowieka. Katolickie Stowarzyszenie młodzieży, zaprasza Cię na: VII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej, połączone z obchodami XXIV Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Pod patronatem J. E. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza pod hasłem: " Otoczmy Troską Życie ".

Niedziela Palmowa 3 - 5 kwietnia 2009

„ Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym ”- (1Tm 4,10)

Pragniemy, aby kolejne Forum Młodych naszej Archidiecezji było autentycznym spotkaniem młodzieży z wielu naszych parafii należących do różnych grup, wspólnot i ruchów młodzieżowych. Chcemy stworzyć mały diecezjalny parlament młodych zapalonych dla Chrystusa, którzy podzielą się między sobą doświadczeniem wiary i miłości a zarazem pomyślą jak w swoich wspólnotach parafialnych zaangażować młodych rówieśników w pracę na rzecz nowej ewangelizacji. Zapraszamy szczególnie nienależących do żadnej wspólnoty czy ruchu. Prosimy nie zlekceważyć tego zaproszenia! Sprawa nowej ewangelizacji jest priorytetową w naszej chrześcijańskiej społeczności.

Forum Młodych odbędzie się w
VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
IM. S. WYSPIAŃSKIEGO
UL. GRZEGÓRZECKA 24, KRAKÓW

Oczekujemy na wielu młodych ludzi, którzy odpowiedzą na apel Ojca Św. Benedykta XVI:

" W waszym wieku jest się wielkodusznym. Jest rzeczą bardzo ważną, abyście mówi o Chrystusie w otaczającym was środowisku, w waszych rodzinach, waszym przyjaciołom, w miejscach nauki, pracy i rozrywki. Nie lękajcie się! Miejcie odwagę żyć Ewangelią i śmiało ją głosić. Dlatego zachęcam was, abyście znajdowali słowa potrzebne do głoszenia Boga w waszym otoczeniu, opierając swe świadectwo na mocy Ducha, wypraszanej w modlitwie. Nieście Dobrą Nowinę rówieśnikom, a także innym ludziom. Przeżywają oni burze uczuciowe, nękają ich troski i niepewności związane z pracą i studiami. Zmagają się z cierpieniami i doświadczają niepowtarzalnych radości. Dawajcie świadectwo o Bogu, bowiem wy, młodzi, w pełni należycie do wspólnoty katolickiej na mocy chrztu i ze względu na wspólnie wyznawaną wiarę (por. El 4.5). Kościół liczy na was i muszę wam to powiedzieć ”.

W Forum może wziąć udział każdy młody człowiek w wieku od 15 lal aż do wieku słusznego, tzn. 35 lat. Zgłoszenia należy dokonać w kancelarii parafialnej do dnia: 19 marca 2009 roku.

Organizatorzy zapewniają wyżywienie i nocleg w warunkach szkolnych. Forum rozpocznie się w dniu: 3.04 przyjazd i recepcja o godz. 16.00, a zakończenie uroczystą Eucharystią w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem J. E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w niedzielę 5.04 o godz. 10.00. Koszt uczestnictwa w Forum to 50 zł (obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie). Należy zabrać ze sobą rzeczy niezbędne (śpiwór i karimatę), swój kubek na herbatę, coś do notowania, pastę do zębów i dużo optymizmu...

PROGRAM FORUM:

Piątek 3.04.2009 roku

• 16.00 Rejestracja i rozlokowanie uczestników Forum
  • 18.00 Kolacja - zawiązanie wspólnoty
  • 19.30 Uroczysta Eucharystia na rozpoczęcie Forum 21.00 Adoracja Ikony Krzyża

Sobota 4.04.2009 roku

• 7.30 Jutrznia
  • 8.00 Śniadanie
  • 9.00 Inauguracja Forum
  • 9.45 Gość spotkania - inż. Antoni Zięba (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia)
  • 11.00 Spotkanie z wolontariuszami działającymi w placówkach opiekuńczo - wychowawczych
  • 13.00 Obiad
  • 15.00 Projekcja filmu
  • 17.00 Warsztaty
  • 18.00 Kolacja
  • 19.00 Eucharystia
  • 20.30 Prezentacja grup młodzieżowych.
  • Przedstawienie Pt.: " Wszystko, co stworzył było bardzo dobre "

Niedziela 5.04.2009 roku

• 7.30 Jutrznia
  • 8.00 Śniadanie