"Patrz na wszystko w świetle świętej wiary.
Niech wszystkie twoje myśli, słowa i czyny tym się kierują".
Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan - założyciel Salwatorianów

Żyjemy w świecie, w którym człowiek postrzega innego człowieka poprzez to, ile działa, jak dużo umie i ile pieniędzy posiada. Brakuje czasu na wszystko, a zwłaszcza na modlitwę, która jest miejscem spotkania się człowieka ze Stwórcą. Dlatego Salwatoriański Ośrodek Powołań wiedząc o tych wszystkich problemach organizuje dla młodych ludzi rekolekcje, dzięki którym możliwe jest wewnętrzne wyciszenie i odkrycie faktu, że każdy z nas ma do wypełnienia konkretne zadanie w świecie.

Z naszej Parafii w tych Rekolekcjach udział wzięli ministranci i lektorzy:

• Adrian Świerkosz,
  • Tomasz Matusik,
  • Krzysztof Baca,
  • Robert Ślusarczyk,
  • Grzegorz Pająk,
  • Kamil Lasik,

Dlatego temat zimowych rekolekcji 2009 pokazywał, że:
„ ZOSTALIŚMY STWORZENI DO RZECZY WIELKICH ”

“Dopóki żyjesz na świecie
choćby tylko jeden człowiek,
który nie zna i nie kocha
Jezusa Chrystusa,
Zbawiciela Świata,
nie wolno ci spocząć”.

Sługa Boży ks. Franciszek Maria od Krzyża Jordan.

Rekolekcje powołaniowe to wyjątkowy czas. Są to dni poświęcone tylko Bogu. Wyciszenie i oderwanie od codziennych spraw sprzyja skupieniu i modlitwie. Dla mnie był to wyjątkowy czas spojrzenia w siebie: spojrzenia z dystansem na swoje pragnienia, motywacje i cele. Medytując nad Słowem Bożym mogłem stanąć w prawdzie przed Bogiem i samym sobą. Bóg pozwolił mi zobaczyć, jak dużą wolność mi daje i jak bardzo chce, bym z niej korzystał. Pokazał mi również, że w życiu nie można bać się podejmowania decyzji.
Ufając Panu, ofiarując Mu czas, zawsze uzyskamy owoce. Tylko trzeba pozwolić Mu działać
- Adrian Świerkosz.