0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Paczki żywnościowe dotarły do potrzebujących w naszej parafii !
4 kwietnia, 32 wolontariuszy zgłosiło się do pomocy z własnym samochodem i nie szczędząc sił dostarczyło 94 pokaźne paczki żywnościowe pod wskazany adres. Żywność pozyskano z Krakowskiego CARITAS dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wszyscy wolontariusze spotykali się z gorącymi podziękowaniami, wielkimi wyrazami radości a nawet ze łzami wdzięczności za otrzymaną pomoc.

IMG 2787

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wielkie chęci i gotowość do pomocy innym w tych trudnych czasach, bo przecież łatwiej byłoby zaszyć się w domu, zamknąć oczy i nie widzieć potrzebujących.

Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, która w sposób szczególny zagraża osobom starszym i chorym, Parafialny Zespół Caritas troszcząc się o ich bezpieczeństwo, może zapewnić takim osobom dowóz zakupów czy leków do ich domów, ponieważ w tym okresie osoby starsze i schorowane powinny pozostać w swoich domach.

Szczególnie apelujemy do sąsiadów, aby zauważyli tych, którzy wymagają takiej pomocy.
Osoby potrzebujące można zgłaszać u prezesa Parafialnego Zespołu Caritas w Lachowicach - Grzegorza Krawczyka, nr tel: 608 410 733.

89828887 1184015351930508 5014755208664711168 o

Chrońmy, ale nie zostawiamy ich samym sobie. Opuszczeni starsi i chorzy sami sobie nie poradzą. Apelujemy do wszystkich o mądry i ciągły nadzór nad osobami starszymi.  Zadbajmy również o ich psychikę. Zadzwońmy, zapukajmy choć na chwilę do ich drzwi. Oni teraz znaleźli się trudnej sytuacji. Izolacja i opuszczenie to czego pewnie obawiają się najbardziej. Zapewnijmy ich, że nie są zdani tylko na siebie w tych trudnych dniach, że są bezpieczni i zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.

Początek strony