0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

W niezwykłej scenerii Szlaku Architektury Drewnianej 21 lipca 2019 roku w naszej parafii w XVIII wiecznym kościele rozbrzmiewały porywające nuty... nuty zaklęte w drewnie‬; Bałtycki Kwintet Dęty -‬ „Letnia serenada”‬. Bałtycki Kwintet Dęty to klasyczny kwintet instrumentów dętych drewnianych będący niejako odpowiednikiem klasycznego kwartetu smyczkowego wśród instrumentów dętych. Wszyscy uczestnicy festiwalu mówili, że warto było zaplanować czasu, aby stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia. Kwintet Bałtycki został założony w roku 1990 przez Karola Respondka oraz młodych wówczas muzyków Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w celu kultywowania i popularyzacji muzyki kameralnej na instrumenty dęte. W ciągu kilku pierwszych lat działalności osiągnął trwałą pozycję w życiu kulturalnym Trójmiasta, wzbudzając zainteresowanie krytyki, środków przekazu, a przede wszystkim publiczności.

 • DSC_0004
 • DSC_0006
 • DSC_0019
 • DSC_0021
 • DSC_0023
 • DSC_0029
 • DSC_0032
 • DSC_0033
 • DSC_0035
 • DSC_0036
 • DSC_0037
 • DSC_0039
 • DSC_0041
 • DSC_0051
 • DSC_0054
 • DSC_0055

Wykonuje muzykę klasyczną oryginalnie napisaną na kwintet dęty jak i w transkrypcjach, nie stroniąc od tzw. przebojów muzyki klasycznej. Większość repertuaru stanowią jednak transkrypcje słynnych utworów polskiej i światowej literatury muzycznej autorstwa Karola Respondka. Obecnie Bałtycki Kwintet Dęty tworzą: Agnieszka Respondek – flet, Marietta Stefaniak – obój, Karol Respondek – klarnet, Ewa Naczk Jankowska – fagot, Zbigniew Kaliciński – róg.

Początek strony