Podobnie jak w każdej parafii, tak i w naszej działa Liturgiczna Służba Ołtarza gromadząca w swoich szeregach chłopców, którzy pragną ofiarować swój czas na chwałę Pana Boga w służbie przy ołtarzu. Obrzęd przyjęcia kandydatów w szeregi ministrantów odbył się 28 czerwca 2015 roku podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:15, której przewodniczył, ksiądz Proboszcz Wiesław Ryżka. Módlmy się, aby nowi ministranci byli pociechą dla rodziców, nadzieją dla Kościoła, bo może kiedyś wśród nich wyrosną powołania kapłańskie, czy zakonne.

lll

Gratulujemy Wam chłopcy i życzymy by ta zaszczytna służba wyróżniała was spośród kolegów godnym zachowaniem i zaprowadziła, kiedy nadejdzie pora, do nieba. Bądźcie dumni, ze jesteście ministrantami naszej parafii - Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasi patronowie Was wspierają w służbie ministranckiej i w życiu. Nowo przyjętym do Liturgicznej Służby Ołtarza życzymy wiele radości z głębszego przeżywania Eucharystii oraz gorliwego wypełniania swych zadań na chwałę Boga i ku większej swej doskonałości.