unnamed1W każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej znajdują się miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Są one symbolem oczekiwania na to wydarzenie i znakiem przygotowań.

W czasie, gdy coraz więcej osób angażuje się w organizację spotkania młodych, gdy spływają zgłoszenia rodzin chętnych, by zakwaterować pielgrzymów i coraz więcej osób żyje ideą ŚDM – pragniemy, by miniatury peregrynowały po domach i instytucjach naszej diecezji. Niech modlitwa parafialnych wspólnot nieustannie ożywia naszą chrześcijańską gościnność i przygotowuje nas na spotkanie ze świadkami wiary z całego świata!

Pod swój dach przyjąć je mogą zarówno ci, którzy zgłosili chęć zakwaterowania pielgrzymów, jak i już teraz zaangażowani młodzi, ale też – każdy parafianin czy instytucja, która pragnie wspierać Światowe Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że czas peregrynacji miniatur przyczyni się do umocnienia jedności wśród parafian i uczyni jeszcze silniejszym przekonanie o sensie podjęcia wspólnego trudu na rzecz przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

Prosimy by rodziny, które chcą włączyć się w peregrynację zgłosiły się do zakrystii by ustalić termin swojego uczestnictwa. Symbole rodziny będą odbierać z kościoła, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 a zwrócą je w dowolnym dniu tygodnia.