1970590 685490024822801 1468318809 n

Ile czasu ma "zwykły śmiertelnik" na przygotowanie do Wielkanocy? Można powiedzieć, że całe 40 dni Wielkiego Postu. Ale czy każdy z nas może powiedzieć, że w Wielkim Poście poświęca więcej czasu na modlitwę, że wytrwał w poście, brał udział w rekolekcjach? EDK pozwala na nadrobienie zaległości w ciągu jednej nocy.

Ale jaki jest cel EDK? Oczywiśćie, spotkanie z Bogiem.

Stan skrajnego wyczerpania może pomóc. Gdy uwolnimy się od siebie samego, stwierdzimy, że już nie możemy, wówczas jest szansa na większe otwarcie się na Boga. Koniec z cierpięctwem. Prawdziwe chrześcijaństwo zawsze wolne było od użalania się, od narzekania.

Jaka cecha jest kluczowa w sporcie? Wytrwałość! Co decyduje o sukcesie w biznesie? Wytrwałość! A co jest ważne w duchowości? Wytrwałość? Jak i w poprzednim roku tak i w tym organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Lachowic. W poprzedniej "edycji" brało udział ponad 200 osób.

EDK 2015:

Kiedy: 27 marca godziny wieczorne - rozpoczniemy Mszą Św. ok. godz. 20:00, a wymarsz na EDK ok. godz. 21:00
Odległość do pokonania: 35 km
Początek: Lachowice kościół pw śś. Piotra i Pawła
Koniec: Kalwaria Zebrzydowska
Podejścia: ok 750m

Mapa planowanej trasy: http://www.traseo.pl/trasa/edk-2015-lachowice-kalwaria-zebrzydowska

Proponowana trasa przebiegać będzie głównie drogami bocznymi, polnymi lub ścieżkami. Wyruszymy z kościoła w Lachowicach kierując się na osiedle Mączne, następnie zejdziemy do Kukowa. Skierujemy się do drogi prowadzącej na Rzeczki, a następnie dalej do kościoła w Krzeszowie. Stamtąd udamy się drogą w stronę Tarnawy Górnej i szlakami górskimi dotrzemy do Jaszczurowej, a następnie do Świnnej Poręby. Tam przejedziemy na drugą stronę po Skawy i dalej udamy się w kierunku Łękawicy i Bugaja i już niewiele dzielić nas będzie od Drogi Krzyżowej na Kalwarii, na której szczyt wejdziemy.

Ważne: Wymagana jest wytrwałość i dobra kondycja fizyczna oraz odpowiednie ubranie (buty)!!! Idziemy niezależnie od pogody.

• Każdy uczestnik EDK najlepiej by zabrał ze sobą latarkę ręczną lub czołową.
  • Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność, co zadeklaruje podpisując odpowiednie oświadczenie w dniu 27 marca.
  • W czasie EDK uczestnicy poruszają się samotnie lub w małych grupach.
  • W czasie trasy obowiązuje reguła milczenia poza stacjami Drogi Krzyżowej.
  • Każda grupa/osoba powinna przygotować na drogę krzyż drewniany (minimalne wymiary: 1,2 m na 0,5 m).
  • W Drodze Krzyżowej mogą wziąć udział osoby dorosłe zarówno mężczyźni jak i kobiety oraz młodzież (za zgodą rodziców). Stosowna deklaracja dla młodzeży do pobrania z naszej strony parafialnej.

Postaramy się załatwić transport powrotny dla zainteresowanych uczestników. Do tego wymaganę będzie wcześniejsze zapisanie się na listę uczetników, a także dokonanie wpłaty 15 zł/osobę. (pokryje to również koszty organizacyjne, a także ciepły napój na trasie EDK).

Wszystkie zainteresowane osoby proszę są o kontakt z Grzegorzem Krawczykiem - (kościelnym)  - celem zapisania się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 2015.

Więcej o całej akcji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można przeczytać na stronie:http://www.edk.org.pl/

Uwaga zmiana !!!
Spotkanie organizacyjne uczestników EDK 2015 z Lachowic w Kościele Parafialnym w Lachowicach odbędzie się w poniedziałek 23.III o godz. 17:00.
Formalności będzie także można uregulować w piątek 27.III przed mszą św. o godz. 20 (prosimy o wcześniejsze przybycie).

Jak było w poprzednim roku.

Relacja telewizyjna z poprzedniej edycji.

Oświadczenia do wypełnienia