10Z055Lachowice, dnia: 8. września 2013 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Bł. Jan Paweł II.

W dniu dzisiejszym przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej, błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Dziś duchowo łączymy się z rodzinami naszej archidiecezji zgromadzonymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na dorocznej, XXI Pielgrzymce Rodzin. Razem z nimi modlimy się o świętość rodzin i poszanowanie życia.

Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny.
Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu Patronują nam:
Jutro - błogosławiona Aniela Salawa, dziewica.
W piątek - święty Jan Chryzostom, biskup i doktor kościoła.

W piątek 13-go września o godzinie 18:00 na pamiątkę objawień w Fatimie, serdecznie zapraszamy na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i z lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża.
Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je oraz przyozdobić. W tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii na trasie: Kościół – Kapałowy Potok (Kapliczka Trzeciego Upadku). Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej oddamy publicznie cześć i szacunek Krzyżowi. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19:00. Prosimy przynieść świece.  W tym dniu można uzyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary.

W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W czwartek, 13 września - święty Jan Chryzostom, biskup.

Informujemy wszystkich parafian, że dożynki w naszej parafii odbędą się 22 września.

Rodzinom od Numeru: 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 351 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Emilii Krawczyk.

Informacja Sołtysa: trzecia rata podatku będzie pobierana - 13 września (tj. piątek) w godzinach od 8:00 do 10:00 w biurze Sołtysa w budynku Domu Katolickiego.