0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z055Lachowice, dnia: 7 sierpnia 2022

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakrament i zmiana tajemnic różańcowych.

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

Jutro - przypada wspomnienie św. Dominik, prezbitera.
We wtorek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
W środę - święto św. Wawrzyńca.
W czwartek - św. Klary.
W sobotę - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W sobotę 13-go sierpnia o godzinie 18:00 - serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Intencje Fatimskie prosimy składać w zakrystii.

W sobotę - przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Zachęcamy do lektury prasy katolickie, którą można nabyć w zakrystii.

Dziś w naszym kościele, o godz. 17:00 odbędzie się XIII Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, pod kierownictwem artystycznym festiwalu dr hab. Wacława Golonki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Rodzinom od numeru: 1 - 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 31 - 60. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Joanny Leśniak i Pani Janiny Wrażeń.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

Początek strony