0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Z029Lachowice: 24. lipca 2022 roku

„…Trzeba mądrze korzystać
 z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki
 i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki…”.
Jan Paweł II

Jutro wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych o godz. 9:00 w kaplicy na Kralach oraz po Mszy św. o godz. 10:15 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

We wtorek przypada świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.

W piątek – św. Marty.
W sobotę – św. Piotra Chryzologa.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

Za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 381 - 410 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od numeru: 411 - 440. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Świerkosza i Pana Józefa Żywczaka.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom udającym się na wypoczynek życzymy dużo słońca, pogody ducha i szczęśliwego powrotu do domu.

Początek strony