0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

2183Lachowice, dnia: 17. lipca 2022 roku

„ Można, więc wstąpić na górę,
By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.
Jan Paweł II

W tym tygodniu przypada:
• Jutro - świętego Szymona z Lipnicy.
• W środę - błogosławionego Czesława.
• W piątek - święto św. Marii Magdaleny.
• W sobotę - święto św. Brygidy.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka. W kaplicy na Kralach po Mszy Św. o godz. 9:00.

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

Za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 351 – 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła  rodziny od numeru: 381 – 410. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Stanisławy Bałazy.

We wtorek 19 lipca w naszej parafii przy OSP od godz. 8:00 do 10:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala  na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół  w Polsce i na całym świecie. Osoby starsze, samotne nie mające własnego transportu proszone są dzisiaj o kontakt z Sołtysem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności ś.p. Bogusław Adamczowski z Osiedla Podgronie. Módlmy się w jego intencji wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony