0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021LACHOWICE, DNIA: 12 CZERWCA 2022 ROKU

„Zaświtał blaskiem promiennym
Przez wszystkich dzień upragniony,
Bo Chrystus, świata nadzieja,
Wstępuje w niebo wysokie”.
Jan Paweł II

Jutro z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Msza Święta i Nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie. Intencje Fatimskie, prosimy składać w zakrystii.

Jutro wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
We wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza święta o  godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Wszystkie dzieci z klasy trzeciej przyjdą na procesję  w strojach liturgicznych. Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy  o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia. Strażaków z Parafii prosimy  o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Bardzo prosimy, aby na procesję zabrać wszystkie feretrony i chorągwie. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Składka na Mszach świętych  w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00.

W piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszła niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni.

Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy trzecie w roku 2023, odbędzie się 7 maja na Mszy Św. o godz. 11:45.

Rodzinom od numeru: 201 - 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 231 - 260. W przyszła niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża. Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.

Początek strony