0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

MB 028 48369c38107c8Lachowice: 20.02.2022 roku

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
To wezwanie, rozbrzmiewające na początku
przepowiadania Jezusa,
Wprowadza nas w czas wielkopostny,
Który należy w szczególny sposób poświęcić
nawróceniu i odnowie,
Modlitwie, postowi i dziełom miłosierdzia.
Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację.

We wtorek święto Katedry św. Piotra, apostoła.
W środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W naszej archidiecezji trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, w ramach trwającego Roku Rodziny ogłoszonego przez papieża Franciszka. W najbliższym tygodniu ikona nawiedzi nasz dekanat w czterech parafiach: 24 lutego (czwartek) parafię Tarnawa Dolna, 25 lutego (piątek) parafię Krzeszów, 26 lutego (sobota) parafię Hucisko i 27 lutego (niedziela) parafię w Suchej Beskidzkiej. Czas peregrynacji to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa w parafiach wszystkich dekanatów naszej archidiecezji. Jej centralnym punktem jest wieczorna Eucharystia i modlitwa przy ikonie, podczas której pragniemy dziękować za sakrament małżeństwa i dar życia rodzinnego. Niech dla wszystkich rodzin, jak zachęca nas nasz metropolita, będzie to czas modlitwy, czuwania i zatroskania, aby wszystkie one były coraz bardziej Bogiem silne.

Rodzinom od nr: 201 - 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od nr: 231 - 260.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Zachęcamy do zabierania z kościoła prasy katolickiej.

W środę o godz. 17:00 poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Ignacy Chrząszcz z Lachowic Górnych oraz Helena Zawora z Lachowic Górnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony