0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

JC 029 483d0f9f61ab0Lachowice, dnia: 30 – stycznia 2022 roku.

Cierpienie należy do ludzkiego losu.
Nie lękajcie się.
Chrystus zwyciężył świat.
On jest z Wami zawsze.
Jan Paweł II.

W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, skąd ustawicznie płynie modlitwa w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Msze Święte będą o godz. 7:00 - 10:15 i 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 9:00. Na Msze świętą o godz. 10:15 - prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.                

W święto Ofiarowania Pańskiego kończy się okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Juto – św. Jan Bosko, prezbiter.
• W czwartek – św. Błażej. Po Mszy Świętej błogosławieństwo Św. Błażeja.
• W sobotę – św. Agata, dziewica i męczennica.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16:00.

W piątek o godz. 17:00 - Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:45 – spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Chorzy, którzy pragną odwiedzin księdza z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku, prosimy zgłosić to dzisiaj w zakrystii.

Prosimy o zabieranie z kościoła prasy religijnej.

Rodzinom od numeru: 111 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 141 – 170. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie chorego Mateusza z Raby Wyżnej.

We wtorek o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś. p. Elżbiety Oleksiak z Osiedla Pierchałówka. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie  a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony