0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 128Lachowice, dnia 2 stycznia 2022 roku

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro – przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.

W czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszy Święte jak w każdą niedzielę. Tradycyjne na Mszy Świętej  o godz. 10:15 błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.Tego dnia po Mszy Świętej o godz. 10:15 nasza Grupa Apostolska serdecznie zaprasza na krótki koncert kolęd i pastorałek w ich wykonaniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 16:00.
Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W tym tygodniu w naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwaną kolędą.
Plan kolędy będzie następujący:
- Jutro od godziny 9:00 - Zagrody, Krale i Buczonka.
- We wtorek od godziny 9:00 - Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
- W środę od godz. 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
- W piątek od godz. 9:00 - Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
- W sobotę od godz. 9:00 - Karówka i Lasiki do szkoły.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Koło PCK w Lachowicach serdecznie ZAPRASZA wszystkich parafian i gości na niezwykły KONCERT charytatywny Michała Matuszewskiego, który odbędzie się w naszym kościele w dniu 9 stycznia tj. w najbliższą niedziele o godz. 16:00. Pan Michał zaszczyci nas swoim cudownym głosem śpiewając tradycyjne polskie kolędy i nie tylko. Podczas wieczoru z artystką - i Ty możesz pomóc rodzinie Piechów, pogorzelców z sąsiedniej parafii Hucisko - wrzucając dobrowolną ofiarę do puszki PCK. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Rodzinom od numeru: 1 - 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę n potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 - 50. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.
Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych.

Początek strony