0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

p006sLachowice, dnia: 26. grudnia 2021 roku

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…
Jan Paweł II

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 rano.

We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki. Złożono 11.050 zł.  Z tej kwoty będzie wypłacane wynagrodzenie dla Pani Organistki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nabyli opłatki w naszym kościele. Jeśli ktoś nie kupował opłatków w kościele u nas to może złożyć solidarnie ofiarę w kopercie na utrzymanie pani organistki przy kolędzie i przekazać ją księdzu albo panu kościelnemu.

Przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia to trud i wysiłek wielu osób, które łączy troska o odświętny wystrój parafialnej świątyni. Czujemy się zatem zobowiązani, by słowa szczerych podziękowań skierować dziś pod adresem kilkuosobowej grupy wolontariuszy, którzy zbudowali żłóbek betlejemski oraz stworzyli świąteczne dekoracje. Słowa wdzięczności wypowiadamy także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni.

W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno przebłagalnego, które będziemy celebrowali o godzinie 17:00, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.W tym dniu Metropolita Krakowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i dnia pokuty.

W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022.

W naszej Parafii w przyszłym tygodniu po Nowym Roku rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele. Wszyscy widzimy jego zaangażowanie w kościele. Sami wiecie jak wiele czasu poświęca naszej świątyni i służbie w niej. Niech to znajdzie wyraz prosimy w waszej ofiarności dla niego.

W przyszłym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
- W poniedziałek od godziny 9:00 – Zagrody, Krale i Buczonka.
- We wtorek od godziny 9:00 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.

Rodzinom od numeru: 391 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

Pomódlmy się jeszcze za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza za tych wszystkich  z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu minionego roku. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Początek strony