0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

08Z098Lachowice, dnia: 5. kwietnia 2021 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.
Jan Paweł II

Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi. Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy!

Dzisiejsza składka na Mszach Świętych przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 77. Tydzień Miłosierdzia. W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest: „Niedziela” – „Gość Niedzielny” – dla najmłodszych „Staś”.

Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Rodzinom od Numeru: 401 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła, rodziny od Numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Anna Popielarczyk z Lachowic Dolnych, † Anna Chrząszcz z Lachowic Górnych, † Stanisława Wajdzik z Lachowic dolnych.  Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony