0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

nr 89 wielki post wielkie sa twoje grzechyLachowice, dnia: 28.02.2021 roku

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!
Jan Paweł II

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45
oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

W czwartek - święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 16:00

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.
Wszystkich chorych prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 321– 340. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Henryki Kachel i Pana Janusza Zyzańskiego.

Ważnym miejscem w parafii jest cmentarz – miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Wymaga on szacunku, zachowania porządku i stałej troski. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak w ubiegłych latach w terminie poboru pierwszej raty podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości u Sołtysa w wyznaczonych dniach w tym tygodniu złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu. A koszty wywozu śmieci te w tym roku wzrosły znacznie. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci oraz koszty związane z utrzymaniem czystości na cmentarzu. Ze względu na to, że cmentarz nasz znajduje się w bezpośredniej bliskości kościoła spoczywa na nas szczególny obowiązek dbania o jego właściwy wygląd. Jest on tym samym wizytówką całej naszej wspólnoty parafialnej. Miło jest nam słyszeć jak przyjeżdżający goście doceniają waszą troskę o to miejsce pochówku bliskich. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i gościom, za ofiarność, zrozumienie i dotychczasową troskę o wygląd naszego cmentarza poprzez solidną segregację śmieci na naszym cmentarzu.

Początek strony