0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

09250Lachowice, dnia: 21.02.2021 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam
jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Jan Paweł II.

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.   Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16:15 w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach o godzinie 16:15. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na wystrój i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Jutro - święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W środę na Mszy Św. wieczornej poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących się do pierwszej komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając dobrowolną ofiarę do puszek. W przyszłą niedzielę składka na Mszach Św. przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Krakowskich Łagiewnikach.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiary złożone za baranki są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej czyli  na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Rodzinom od numeru: 281 - 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 301 - 320. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

Początek strony