0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

w post138Lachowice: 14.02.2021 roku

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
To wezwanie, rozbrzmiewające na początku
 przepowiadania Jezusa,
Wprowadza nas w czas wielkopostny,
Który należy w szczególny sposób poświęcić
nawróceniu i odnowie,
Modlitwie, postowi i dziełom miłosierdzia.
Jan Paweł II.

Dziś zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na adorację rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.
Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 – rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W piątek o godzinie 16:15 – odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:15 – i tak będzie przez cały Wielki Post.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Pod koniec ubiegłego roku wróciły z pracowni konserwatorskiej cztery obrazy po renowacji. Na te prace parafia pozyskała dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w wys. 20 tyś. zł i od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w wys. 35 tyś. zł. Aby uzyskać te dotacje parafia musi wpłacić tzw. wkład własny w wys. 7 tyś. zł.  Udało się odrestaurować  już 11 stacji. Jedna jest w pracowni. I jak Bóg da na ten rok zostaną nam tylko dwa obrazy. Parafianie będą się szczycić, że odnowili całą Drogę Krzyżową pod oblamkami. To wielkie wyzwanie. W tak trudnym czasie nam się udało. Dziękuje wszystkim, którzy się do tego dołożyli. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel bardzo dziękuję. Ufam, że uda nam się to dokończyć. W trzecią niedziele będzie składka na ten nasz wspaniały cel.

Rodzinom od nr: 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od nr: 281 - 300.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Wrażeń i Pana Wojciecha Sikory.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Zachęcamy do zabierania z kościoła prasy katolickiej.

Początek strony