0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

ADWENT 8Lachowice, dnia: 13. grudnia 2020 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.
Jan Paweł II

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu - zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny.
Jutro przypada - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu jutro od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritasu.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem całorocznym strony internetowej w sieci tj. miejsce na serwerze i opłata za domenę internetową.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od nr. 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 81 - 100. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczowskiej.

PZU informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolników, odbierać będzie Sołtys po Nowym Roku. Należy zabrać ze sobą druki dostarczone pocztą.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

We wtorek o godz. 14:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. † Tadeusza Kubielasa lat 70 z Osiedla Kubieńce. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Początek strony